Základem je umět komunikovat

sramota
Zveme vám na vzdělávací setkání Klubu náhradních rodin SiSi Varnsdorf s vynikajícím lektorem Bc. Pavlem Kalpakcisem, který je skvělý řečník, výborný speciální pedagog, psychoterapeut a etoped a jistě vám rád opět poutavým zajímavým způsobem podá problematiku náhradní rodinné péče. Více o lektorovi: www.poradna-psychoterapie.eu

Téma setkání je: Základem je umět komunikovat (s dítětem i v rámci rodiny, jak sdělit nepříjemné - špatné věci dítěti o rodičích, zvládání konfliktů)
Lektor: Bc. Pavel Kalpakcis
Datum: pátek 10/3/2017 od 15-18h.
Místo: ZŠ a MŠ, Bratislavská 994, Varnsdorf (u školy je parking)

Hlídání dětí zajištěno. Prosíme o nahlášení se na kurz, hlavně sdělení dětí na hlídání, předem. Děkujeme.
Klienti NRUK mají kurz zdarma. Ostatní hradí účastnický poplatek ve výši 350,- Kč/osobu nebo 700,-Kč/rodinu (dospělí i děti).

Anotace kurzu:
Společné žití v náhradní rodině není vždy procházkou růžovým sadem. Děti, které si s sebou do života přinesly spoustu nevhodných návyků, často zlobí.  Zlobí někdy i náhradní rodiče a to tak, že jim občas chybí trpělivost, že i oni se doma hádají. Někdy přijetí cizích dětí do rodiny naruší současné rodinné vztahy ale i partnerský vztah pěstounů.Seminář poskytne účastníkům základy férové komunikace v rodině, vhled, informace, jak vlastně konflikty fungují, jak se spouštějí a také jak je lze zastavit.