Pěstounská káva po obědě

coffee_time.jpgVážení pěstouni, dovolujeme si vás informovat o konverzační skupině pro pěstouny, která vznikla na skajpu (skype).

Pravidla skupiny
Každý den po obědě zhruba mezi 13-15 hodinou někdo spustí hromadný hovor. Ten, kdo bude online jej může přijmout a popovídat si s ostatními.

Upozorňujeme, že skupina je především relaxační a měla by sloužit hlavně jako podpora mezilidských kontaktů v době ohrožení koronavirem. Ve skupině je možné i chatování (písemné dopisování), ale upozorňujeme, že zprávy pak vidí všichni účastníci ve skupině. Programy skype, ale umožňuje i individuální hovory mezi dvěma či více kontakty a také soukromou konverzaci (ikona zámek).

Jak se ke skupině připojit?
Nainstalujte si do PC či do mobilu program skype. Následně dejte přidat kontakty. Hledejte podle emailové adresy: nruk@nruk.cz - NÁHRADNÍ RODINY ÚSTECKÉHO KRAJE. Poté nám napište do chatu (textové zprávy), že chcete přidat ke skupině Pěstounská káva po obědě. Případně se můžete připojit sami kliknutím na odkaz: https://join.skype.com/nyJ31Takulx0

Co když mi nejde naistalovat skype?
Program skype lze stáhnout v Google storu nebo kliknutím na tento odkaz: https://www.skype.com/en/get-skype/. Když vám to nepůjde, zkuste požádat o technickou pomoc rodinné příslušníky, ideálně dospívající děti nebo vnoučata. Nejčastější příčiny neúspěchu instalace: málo paměti (zkuste umazat nějakou hru), chybějící internetové připojení (ověřte zda vám funguje wifi nebo data), zapomenuté heslo k účtu microsoft nebo k spype účtu (klikněte zapomněl jsem heslo a nebo si založte nový účet na jinou emailovou adresu). V nejhorším volejte NRUK 910 259 997, pokusíme se vám poradit.

Konverzační alternativa ke skype
Naše organizace má také facebookovou stránku https://www.facebook.com/klubnahradnichrodin/, ke které je připojena naše uzavřená skupina pouze pro naše členy: https://www.facebook.com/groups/klubnahradnichrodin/ (nutno požádat o členství). V platformě messenger je pak možné i telefonovat. Nevýhodou facebooku je fakt, že je dostupný po internetu a je tedy nutné bedlivěji zvažovat, co do lze napsat. Z hlediska ochrany soukromí se nám zdá uzavřený protokol programu skype bezpečnější.

Předem vám děkujeme za vaši ochotu se modernizovat v této nelehké době.
Kolektiv pracovníků NRUK